Čistenie Varínky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Sobota, 04 Máj 2013 13:32

PDF
Tlačiť
E-mail

Deň, ktorý sme venovali Varínke...


...stál za to. V sobotu 4. mája 2013 sme zavítali do obce Belá pri Žiline, aby sme spolu vyčistili brehy a okolie rieky Varínky. Aj napriek počasiu, ktoré nesľubovalo príjemný teplý deň, sa nás zišlo 19. Na úseku dlhom takmer tri kilometre sme vyzbierali 200 vriec odpadu, niekoľko pneumatík a množstvo iného väčšieho odpadu (pletivá, železné konštrukcie, ....) Ku brehom Varínky by sme sa s podobnou aktivitou chceli vrátiť opäť na jeseň. Veríme, že sa nás zíde dosť, aby sme spoločnými silami opäť trochu pomohli našej prírode.

 

 Čistenie Varínky už túto sobotu 04.05.2013

Keďže sa nám čistenie Varínky pomaly blíži, radi by sme Vám dali do pozornosti bližšie informácie v podobe nákresu úseku, ktorý plánujeme zveľadiť :) Nezabudnite, že sa stretávame o 7:45 na autobusovej stanici v Žiline (cena jednosmerného lístka 1,50 eur). Na akciu sa stále môžete hlásiť. Veríme, že počasie bude na našej strane. V prípade otázok kontaktujte Paťu alebo Upona.


Mapa použitá s láskavým dovolením EUROSENSE s.r.o.


Za výrobu plagátiku na túto akciu ďakujeme Zuzke "Škodro" Škodroňovej, jej ocinovi Milanovi a Tomášovi Papanovi


Milí priatelia, priaznivci, sympatizanti, chceme Vám oznámiť, že chystáme Čistenie Varínky v obci Belá. Akcia sa bude konať 4. mája. Ak by počasie bolo veľmi nepriaznivé, presunieme akciu na najbližší možný víkend.

Info pre účastníkov: Stretávame sa o 7:45 na autobusovej stanici v Žiline. Odchod autobusu je o 8:00 (cieľová stanica: Belá, Kubíková, rázc.) Je vhodné zaodieť sa do oblečenia, ktoré si môžete zamazať. Obuv odporúčame turistickú. Terén tvoria podmáčané vrbiny so štrkovým základom. Občas narazíte aj na naplavené bahno, črepy, kusy korodujúceho kovu. Ak si vezmete náhradný odev a obuv, dajte si to do zvlášť batohu, ten môžeme doniesť na miesto, kde bude akcia končiť. (Aby ste sa nemuseli presúvať celý deň s batožinou naviac). So sebou si vezmite korunky na autobus, tekutiny na pitie a nejakú desiatu. Predpokladaný koniec bude okolo 16:00.

Rukavice a vrecia zaobstará O.z. Turistický štvorček. Momentálne jednáme o podpore tejto aktivity s kompetentnými.

Upon

Posledná úprava Nedeľa, 22 December 2013 20:29
 
 

Partneri

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok